RSS новости
Играть онлайн в игры денди
 
Каталог / Новости сайтов
Ссылка на ленту:

Український інтернет

Інтернет-новини: Microsoft у співпраці з декількома компаніями-виробниками має намір наступного року розпочати випуск ПК низької вартості

Загружается, подождите...

Мовна ситуація в Запоріжжі: активісти б’ють на сполох

Запоріжжя належить до найбільш зросійщених міст України, і чверть століття незалежності ніяк не змінила ситуації на краще. Громадські активісти б’ють на сполох, але ні міська, ні обласна влада на ситуацію не впливають.

Я сам востаннє був у Запоріжжі ще на початку 90-х минулого століття. Тоді мене вразило те, що на відміну від усієї країни місто жило за московським часом і містяни цим пишалися. Української демонстративно не розуміли й кривилися. Схоже на те, що досі мало що змінилося.

«Тут немає про що говорити. Ситуація як була сумною, так і залишилася такою. Під кінець минулого року міська рада ухвалила “Програму розвитку й функціонування української мови в м. Запоріжжя на 2016-2020 роки”, але якийсь реальний ефект від неї малоймовірний. Цього року на деяких маршрутках з’явилися україномовні таблички з назвами зупинок, і на муніципальному каналі трохи побільшало української мови. З громадських ініціатив можна відзначити “Український дитячий мовний клуб СОЛОВ’ЯТА“. Власне це і всі “здобутки” за останній час у Запоріжжі», – відповідає на моє запитання про сучасний стан української в місті запоріжець Станіслав Свідлов.

«Я живу частину часу в Запоріжжі, частину – в Мелітополі. Що там, що там ситуація з українською мовою просто страшна. Що можна казати, якщо повідомлення на сайті Запорізької міської ради пишуть російською! Купити українськомовну газету чи журнал ні в Запоріжжі, ні в Мелітополі не в дасться, можна й не намагатися. Кілька років тому був у Луганську – от у нас в Запоріжжі те саме в ставленні до мови. Що сталося там – ми всі бачимо. Чимало прихильників “ЛДНР” і в нас», – ділиться своїми спостереженнями Максим Івченко родом з Мелітополя.

Видання Запорізької міської ради називається «Запорізька Січ». Красиво, правда? Так. Але всі новини й статті там – російською. Ми поцікавилися про причини такої редакційної політики у головного редактора видання. Поки що (півтора місяця минуло) жодної відповіді не отримали. Може, пан редактор не втнув прочитати українською листа?

«Скоріше за все, річ не в тому, – каже жителька Запоріжжя Олена Павленко. – Просто в нашому місті на всіх рівнях напівофіційно встановлено негативне ставлення до української мови. Усі чиновники, вся публічна сфера – все російськомовне, і ніхто тобі ніяк не допоможе. Таке враження, що українські закони на території Запоріжжя не діють. Добре, що є Хортиця і Музей козацтва. Там можна звернутись до співробітника українською, і не боятися, що зараз облають».

Майже мільйонне місто перебуває абсолютно поза зоною дії українського мовного простору. І коли місцеві діячі від політики розпинаються про мовну рівноправність представників усіх народів, які живуть у місті – не сумнівайтеся, ідеться про представників російськомовних. Чи збирається влада щось із цим робити? Чи знову законопроект «Про державну мову» покладуть у скриню і вдаватимуть, що все й так гаразд? І що робити небайдужим запоріжцям? Боюся, що запитання ці не мають відповіді…

Володимир Криницький


У Німеччині почався конгрес правих партій «вільної Європи»

Близько тисячі представників європейських правих партій беруть участь у з’їзді фракції Європарламенту «Європа націй і свобод», що почався 21 січня у Кобленці (Німеччина).

У конгресі беруть участь представники правих партій з Франції, Німеччини, Нідерландів та Італії.

Першою на з’їзді виступила голова фракції, очільниця Національного фронту Франції, кандидатка в президенти Франції Марін Ле Пен, розповівши про зростання популярності правих у Європі через «диктат ліберальних еліт».

Серед учасників конгресу в Кобленці – Фрауке Петрі, співголова «Альтернативи для Німеччини», голландський політик Герт Вілдерс і лідер італійської «Ліги Півночі» Маттео Сальвіні.

Фракція «Європа націй і свобод» має на меті розпуск Європейського Союзу й побудову нового порядку – «Європи вільних націй».

Підбадьорені торішнім рішенням британських виборців вийти зі складу Європейського Союзу, праві політики зустрічаються під гаслом «Свобода Європі!» Вони мають намір посилити зв’язки між спорідненими партіями.

Марін Ле Пен під час свого виступу заявила, що вихід з ЄС Великої Британії спричинить ефект доміно на просторі євроспільноти.

Відкриття з’їзду супроводжувалося демонстрацією проти посилення правого популізму в Європі. За даними поліції, на неї вийшло близько 3 тисяч німців, називаючи конгрес «з’їздом фашистів».


Розкрито страшний сон Трампа

Дональд Трамп 20 січня обійняв посаду президента Сполучених Штатів Америки. Чимало політологів вважає, що вже зовсім скоро пан Трамп пошкодує про своє рішення стати президентом.

www.njtimes.com

Щоразу, коли починає роботу нова адміністрація США, висловлюються претензії до креатур нового президента, стверджує на сторінках The Washington Post Пол Волдман, старший оглядач The American Prospect.

«Але зараз ми спостерігаємо щось екстраординарне. Кабінет Дональда Трампа принесе з собою коктейль з етичних проблем, недосвідченості, неприязні до завдань відомств, які повинні очолити призначенці нового президента, а також банального, але просто безпрецедентного невігластва. Ідеться до того, що це буде найгірший кабінет в американській історії», – стверджує автор.

Міністр енергетики уряду Обами Ернест Моніц – авторитетний фізик-ядерник з великим досвідом управління науковими інститутами. А його наступник в адміністрації Трампа Рік Перрі колись пропонував скасувати міністерство енергетики.

До того ж NYT написала: коли Трамп запропонував Перрі посаду міністра енергетики, той «охоче погодився, вважаючи, що візьме на себе роль глобального емісара американської нафтогазової індустрії, інтереси якої він довгий час захищав в своєму рідному штаті». Через кілька днів Перрі з’ясував: якщо Сенат його затвердить, йому доведеться керувати комплексом національної безпеки США і піклуватися про ядерний арсенал країни, йдеться в статті.

Тобто, 2012 року кандидатом у президенти США Перрі пропонував скасувати міністерство, про роботу якого не мав уявлення. «Після того, як мене ознайомили з безліччю найважливіших функцій міністерства енергетики, – каже тепер Перрі, – я шкодую, що рекомендував його скасувати».

Автор перераховує ще кілька призначенців Трампа.

Міністр фінансів Стівен Мнухін ніколи не працював в урядових органах і не має досвіду формування макроекономічної політики. Мнухін «не розголосив, яка частка належить йому в корпорації, зареєстрованій на Кайманових островах, а також особисті активи вартістю понад 100 млн доларів», – цитує автор пресу.

У міністра охорони здоров’я Тома Прайса «є звичка торгувати акціями компаній, пов’язаних з охороною здоров’я, на діяльність яких впливають складені ним закони», – ідеться в статті.

Міністр праці Енді Паздер – «полум’яний противник підвищення мінімальної зарплати й законів, що регулюють перерви на відпочинок і оплату понаднормової роботи».

Скотт Прюітт, глава Агентства з охорони навколишнього середовища, «схоже, обраний за те, що пручається місії того відомства, яке він очолить», – пише Волдман. Під час роботи генпрокурором Оклахоми він багато разів судився з Агентством через спроби відомства домогтися дотримання законів про охорону природи.

Радник з національної безпеки Майкл Флінн, «полум’яний ісламофоб і прихильник божевільних конспірологічних теорій, був звільнений зі свого останнього посту в урядових органах за погане управління довіреним йому відомством», стверджує автор.

«Держсекретар Рекс Тіллерсон не має ніякого досвіду роботи в уряді або на дипломатичній службі, але побував у багатьох країнах, де є нафта», – характеризує його оглядач.

А досвід повпреда в ООН Ніккі Хейлі у зовнішньополітичній сфері «зводиться до кількох поїздок, пов’язаних з торгівлею, в часи губернаторства Південної Кароліни», – говориться в статті.

Ніколи ще жоден президент США не збирав колекції такого широкого людського загалу, які не мають належної кваліфікації та (або) зривали роботу відомств, які тепер будуть їм довірені, укладає Волдман.


Опубліковано рейтинг найінноваційніших економік світу

Провідне світове інформаційне агентство Bloomberg оприлюднило рейтинг економік світу за їхньою інноваційністю.

У битві ідей провідні позиції посіли північно-європейські та азійські країни. Так, Швеція потрапила на другу сходинку, Німеччина – на третю, Фінляндія – на п’яту, Данія – на восьму. Японія опинилася на сьомій позиції, Сінгапур – на шостій, а очолила рейтинг Південна Корея. Такі підсумки 2017 Bloomberg Innovation Index, економіки світу в якому розташовуються згідно з показниками наукових досліджень і їхнього впровадження у промисловість.

Сполучені Штати Америки заробили дев’яту сходинку, Ізраїль – десяту.

І в наступній десятці світових економік переважання на боці Європи.

Україна ж у цьому рейтингу посіла 42 місце – значно гірший показник за Польщу, Росію і балтійські країни.


Анархія у Великій Британії: митець показав, як це

Велика Британія відома своєю відданістю традиціям і впорядкованості. Будь-які зміни тут сприймають не інакше як катастрофу. Художник показав, що може стати цілковитою анархією на островах.


В Україну прибуде есмінець ВМС Великої Британії

Державний секретар з питань оборони Великої Британії Майкл Феллон, який перебуває з візитом у Києві, повідомив, що цього року заплановано візит в порт Одеси британського есмінця.

Фото: Вікіпедія

«Це буде перший за останні 10 років візит в Україну військового судна Великої Британії», – цитує М. Феллона сайт Міністерства оборони України.

Феллон наголосив, що Велика Британія багато допомагає Збройним Силам України.

«Під час нашої зустрічі з міністром оборони України ми обговорили стан реалізації спільних проектів, а також прийняли рішення про подальше розширення деяких із них. Зокрема, ідеться про проект залучення інструкторів з Великої Британії до підготовки військовослужбовців Збройних Сил України, а також поширення цього аспекту співпраці на всі види Збройних Сил. Ми вирішили продовжити програму підготовки з квітня цього року до березня 2018 року», – розповів М. Феллон.

Держсекретар з питань оборони Великої Британії також поінформував про розширення співпраці між Військово-Морськими Силами держав. З його слів, ідеться про обмін візитами найвищого командування ВМС.

«Велика Британія залишається відданою справі допомоги Україні на шляху захисту територіальної цілісності й суверенітету. Ми наполягатимемо на подовженні санкцій проти Російської Федерації до моменту повної реалізації всіх положень Мінських угод», – запевнив М. Феллон.


Пряма трансляція інавгурації президента США

У Вашингтоні відбувається церемонія інавгурації 45-го президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа.


У Раді зареєстровано проект Закону «Про державну мову»

Народні депутати України внесли на розгляд Верховної Ради законопроект «Про державну мову», який має скасувати дію Закону «Про засади державної мовної політики», конституційність якого саме розглядає Конституційний суд.

Проект за номером № 5670 зареєстрували 19 січня 2017 року за ініціативи 33 народних депутатів.

Відповідно до нього державні службовці, в тому числі Президент, міністри й депутати, військові, дипломати, судді, адвокати, керівники навчальних закладів, медичні працівники зобов’язані вільно володіти державною мовою. Вимоги щодо відповідного рівня володіння українською мовою чиновниками визначає Національна комісія зі стандартів державної мови, а перевірку рівня володіння здійснює Центр української мови.

Законопроект визначає, що українська мова – визначальний чинник і головна ознака ідентичності української нації, яка історично впродовж багатьох століть проживає на території України, становить абсолютну більшість населення України, дала офіційну назву державі та є базовим складником української державності. Джерелом статусу української мови як державної (офіційної) є державне самовизначення української нації. Українська мова є невід’ємним елементом конституційного ладу України як унітарної держави. Спроби запровадження офіційної багатомовності на національному рівні всупереч Конституції України і встановленій конституційній процедурі є діями, спрямованими на розпалювання міжетнічної ворожнечі, мовний розкол країни, порушення конституційного ладу і територіальної цілісності України.

Пропонується також заснувати посаду Уповноваженого із захисту державної мови, якого призначає і звільняє з посади Кабінет Міністрів. При Уповноваженому пропонується створити службу з 27 інспекторів для забезпечення належного контролю за дотриманням стандартів українського і застосуванням інших мов.

Євген Шкодун


Біля кордону України РФ формує нову дивізію

Російська Федерація порушила положення Віденського документу 2011 року про заходи зміцнення довіри та безпеки.

Такого висновку дійшла інспекційна група з представників України, Канади і Данії за підсумками інспекції військової діяльності РФ у Ростовській області, передає Генеральний штаб Збройних сил України.

Перевірка тривала 16-19 січня, її метою було перевірити, чи справді військова діяльність Російської Федерації відкрита й прозора, як це передбачено Віденським документом 2011 року про заходи зміцнення довіри й безпеки.

Про результати інспекції буде повідомлено державам – учасницям ОБСЄ протягом 14 діб. Зокрема, буде надано офіційний звіт про хід інспекції зазначеного району, який розповсюджуватиметься офіційною мережею ОБСЄ.

Інспекція виявила, що поблизу кордонів з Україною формується 150 мотострілецька дивізія чисельністю понад 10 тисяч військовослужбовців. Як зазначається, цю інформацію інспекторам надали представники Міноборони Росії, оприлюднена дата початку формування дивізії – 10 січня 2017 року.

«Це суперечить інформації, яку сама ж Російська Федерація надала державам-учасницям офіційною мережею ОБСЄ у листопаді 2016 року. Зокрема Росія повідомила, що не планує у 2017 році збільшення чисельності особового складу регулярних формувань та бойових частин у відповідності до пункту 10.3 ВД-2011», – ідеться у повідомленні.

Генштаб України інформує, що найближчими днями проведе брифінг, на якому доповість про результати інспекції.

Тиждень.ua


Білоруська влада хоче повернути державі «давні традиції»

Білоруську історію привласнюють інші держави, заявив міністр закордонних справ Білорусі Уладзімір Макей 20 січня під час зустрічі з журналістами.

«Наприклад, я вважаю, що абсолютно неправильно, коли Ігната Домейку в Чилі й Тадеуша Костюшку в США сприймають як представників іншої держави (Польщі. – ред.), — сказав Макей. — Тому ми просто зобов’язані зробити так, щоб білоруська історія писалася об’єктивно, щоб бачили, що корені білоруської держави сягають далеко в минуле і ми маємо чим пишатися».

З його слів, Міністерство закордонних справ домовилося про спільну роботу з керівництвом Національної академії наук.

«Ідеться не лише про питання економічної і політичної співпраці, а й про співробітництво з історичної тематики. Вважаю, ми маємо зробити так, щоб історія наша була об’єктивна, щоб наш народ бачив, що ми – держава з великими давніми традиціями».

Цікаво, що ці слова було сказано під час церемонії відкриття меморіальної дошки на будівлі, де 1919 року працював Комісаріат закордонних справ Соціалістичної Радянської Республіки Білорусь, а більша частина церемонії провадилася російською мовою.

Степан Стрельцов
Мінськ